גמלים ונהנים

בדיקות הראו את (תסמונת נשימה במזרח התיכונה) וירוסים, או אחד שקרוב מאוד, כבר במחזור בבעלי החיים, המציע מסלול פוטנציאל להתפשטות. המחקר פורסם בכתב עת מחלות זיהומיות.

אבל המדענים אומרים שיש צורך במחקר נוסף כדי לאשר את הממצאים. קורונה הראשונה יצאה במזרח התיכון בשנה שעברה. עד כה, היו 94 מקרים מאושרים ו -46 מקרי מוות. אמנם יש כבר ראיות לוירוס מתפשט בין בני האדם, רוב המקרה הם חשבו להיות שנגרם על ידי מגע עם בעלי חיים. אבל עד עכשיו, מדענים התקשו להתאמן איזה מהם. "אקדח מעשן"

כדי לחקור זאת, צוות בינלאומי הביט בדגימות דם שנלקחו מבעלי חיים בעלי חיים, כוללים גמלים, כבשים, עזים ופרות, ממספר המדינות שונות. הם בדקו אותם לנוגדנים – החלבונים המיוצרים להילחם בזיהומים – מה שיכול להישאר זמן רב בדם לאחר נעלם נגיף פרופ 'מריון קופמנס, מהמכון הלאומי לבריאות ציבור ואיכות הסביבה ואוניברסיטת ארסמוס בהולנד, אמר: "אנחנו לא מוצאים נוגדנים שאנו חושבים שהם ספציפיים לקורונה או וירוס שנראה דומה מאוד לקורונה בגמל גמלים. "

צוות מצא רמות נמוכות של נוגדנים ב15 מתוך 105 גמלים מהאיים הקנריים והרמות גבוהות בכל אחד מ50 גמלים שנבדקו בעומאן, המצביע על הווירוס היה במחזור יותר לאחרונה.

"נוגדנים מצביעים על חשיפה בזמן כלשהו בחייהם של בעלי החיים האלה", הסביר פרופ 'קופמנס.

אין מקרים של בני אדם של נגיף Mers כבר דיווח בעומאן או באיים הקנריים, והחוקרים אומרים כי הם עכשיו צריכים לבדוק באופן נרחב יותר כדי לראות אם הזיהום הוא הווה במקום אחר.

זה כולל לקיחת דגימות גמלים בסעודיה, המדינה שבה הוא הווירוס נפוץ ביותר. 'חיפוש עדיפות " קופמנס פרופ 'אמר: "זה אקדח מעשן, אבל זה לא הוכחה מוחלטת." בהתייחסו למחקר, פרופ 'פול קלם מן האמון סנגר המכון בקיימברידג' והאוניברסיטה קולג' בלונדון, אמר כי המחקר היה עוזר כדי לצמצם את החיפוש אחר מקורו של הנגיף.

אבל הוא אמר לי NRG מעריב: "ההוכחה המוחלטת תהיה לבודד את הנגיף מבעלי חיים נגועים או להיות מסוגל רצף ולאפיין את הגנום מבעלי חיים נגועים."

גורמי בריאות רשמית אומרים המאשרים שבו הנגיף מגיע מהוא חשוב, אבל אז הבינו איך בני האדם מקבלים נגוע הוא בראש סדר עדיפויות.

גרגורי Hartl, מארגון הבריאות העולמית, אמר: "רק אם אנחנו יודעים מה פעולות ואינטראקציות על ידי בני אדם להוביל לזיהום, אנחנו יכולים לעבוד כדי למנוע זיהומים אלה."

הנתונים מצביעים על כך שזה עדיין לא מספיק כדי זיהומיות מהווים איום גלובליליטוש שיש  והוא עדיין בשלב ההתפשטות שלה היו יכולה להיות נעצרה